technika

„Technika a ICT – Cherchez la femme!“

Realizátor: Akademie Hospodářské komory Plzeňského kraje, o.p.s.

Doba trvání: 1. 7. 2014 - 30. 4. 2016

Partneři projektu: Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje,
Techmania Science Center, ZČU v Plzni

„Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Program Dejme (že)nám šanci podporuje rovné příležitosti žen a mužů v pracovním i osobním životě a prevenci a pomoc obětem domácího násilí v České republice.

Stručná anotace projektu:

Česká republika patří v evropském měřítku k zemím s velice podprůměrným zastoupením žen v technických a ICT oborech, což přináší řadu negativních důsledků v hospodářské a společenské oblasti. Hlavním cílem je eliminace genderové segregace v technickém vzdělávání prostřednictvím komplexního souboru aktivit zaměřených na studentky ZŠ a gymnázií, jejich rodiče i vyučující a vytvoření silného partnerství hlavních relevantních aktérů na regionální úrovni.

Hlavním cílem projektu je zvýšení zájmu dívek o studium technických a ICT oborů.

Projektové aktivity pro dívky 7., 8. a 9. ročníků ZŠ Plzeňského kraje

(zapojení přibližně 50 ZŠ z celého Plzeňského kraje):

• workshopy v Techmania Science Center v Plzni
  • Besedy na ZŠ s profesními odbornicemi