CK MejšnTravel

Naše škola se letos zapojila do projektu s názvem „Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ“, vyhlášeného Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje. Vytvořili jsme dva „minipodniky“. Jeden pracuje jako stavební firma a druhá je zaměřená na práci v cestovním ruchu.

V tomto článku přiblížím činnost cestovní kanceláře, v které pracuji. Název naší firmy je MejšnTravel. Jsme společenství 12 fyzických osob, ve skutečnosti 5 žáků ze 7. třídy (David Hanus, Martina Pašková, Denisa Myslivcová, Václav Moule a Petr Gergö), 3 žáků z 8. třídy (Jakub Blažek, Filip Trávníček a Daniel Kania ) a 4 žáků z 9. třídy (Anna Girodová, Michaela Maršánová, Martin Smutný a Miroslav Levora).

Máme za sebou spoustu práce. Nejdříve jsme se museli naučit, co všechno podnikání obnáší. A co vše je třeba udělat, než firma vznikne. Museli jsme se rozhodnout pro právní formu našeho minipodniku a zvolili jsme společenství fyzických osob. Dále pak jsme si rozdělili funkce a učili se psát obchodní dopisy, objednávky, vystavovat faktury a vést knihu příjmů a výdajů. Během dalších setkání jsme tvořili propagační materiály, spolupracovali s jinými „minipodniky“ a vytvořili jsme si vlastní webové stránky. Také jsme pozvali na besedu odborníka za praxe – paní Danu Lázničkovou, majitelku cestovní agentury z Dolní Bělé.

A konečně jsme se dostali k vlastní činnosti naší cestovní kanceláře. Sestavili jsme 4 programové nabídky a zpracovali katalog zájezdů. Naše zájezdy jsou zaměřené na poznávání Manětínska a okolí. Jsou určené pro rodiny s dětmi, studenty a skupinky kamarádů.

Momentálně se připravujeme na květnový veletrh minipodniků, kterým celoroční projekt vyvrcholí. Na tuto akci vytváříme prezentaci naší cestovní kanceláře, tiskneme katalogy i propagační materiály (vizitky, pohlednice, letáky) a doufáme, že zaujmeme porotu.

Za CK MejšnTravel
Michaela Maršánová