„EU Peníze školám“

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0590

Název: Zavádění moderních metod výuky

Dne 23.8.2010 schválilo MŠMT žádost ZŠ Manětín o finanční dotaci z projektu EU Peníze školám. Projekt usnadnil školám čerpání z operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Ze strany MŠMT byly definovány tzv. šablony klíčových aktivit, které vymezují podporovaná témata, cíle a finanční částky. Naše škola získala na neinvestiční výdaje 961 644 Kč.

Naše škola si zvolila tyto klíčové aktivity:

• Individualizace výuky cizích jazyků (1 šablona/72 hodin)
  • Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti (2 šablony/144 DUMů)
  • Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji výuky cizích jazyků (2 šablony/144 DUMů)
  • Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (2 šablony/120 DUMů)
  • Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků základních škol (2 šablony/144 DUMů)
  • Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd (3 šablony/216 DUMů)
  • Inkluzivní vzdělávání

Přidělené prostředky byly použity na zlepšení materiálních a vzdělávacích podmínek školy, a to zejména:

• Na vypracování 768 digitálních učebních materiálů (DUMů)  v 11 šablonách v oblasti   čtenářské a informační gramotnosti, cizího jazyka, matematické gramotnosti a v oblasti přírodních věd. Tyto učební materiály jsou pro pedagogické pracovníky naší školy dostupné v počítačové síti školy.
  • Na individualizaci výuky anglického jazyka ve školním roce 2011/2012, která proběhla v 6. ročníku.
  • Na aktivity žáků 2. stupně, které se týkaly témat prevence rizikového chování.
  • Na vzdělávání pedagogických pracovníků, které bylo zaměřeno na formy a metody výuky směřujících k rozvoji matematické gramotnosti žáků a k individualizaci výuky, na využívání informačních a komunikačních technologií.
  • Na materiální vybavení tříd a odborných učeben nábytkem, interaktivními tabulemi, počítači, dataprojektory a další technikou.
  • Na doplnění učebních pomůcek, např. výukové nástěnné tabule, mapy, literatura, slovníky, interaktivní učebnice.

Aktivně se do plnění klíčových aktivit zapojilo 14 pedagogických pracovníků.

Naplnění těchto aktivit se uskutečnilo od 1. září 2010 a bylo ukončeno 28. února 2013.  Pro MŠMT bylo vypracováno a odevzdáno 5 monitorovacích zpráv, poslední byla schválena v březnu 2013, čímž byl celý projekt ukončen.

penize