logo

Dne 1. září 2016 byl zahájen provoz Dětského klubu při ZŠ Manětín, který je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost prostřednictvím MPSV. Projekt potrvá do 31.8.2018.

Hlavním cílem projektu je řešit problematickou situaci pracujících rodičů, zejména matek dětí mladšího školního věku v době, kdy kapacita a doba provozu školní družiny pouze do 15.30 hod. nestačí a matky jsou tak nuceny pracovat na kratší pracovní úvazek. Dalším problémem zaměstnaných rodičů je dojíždění za prací do vzdálenějších míst, a často nejsou schopni vyzvedávat své děti do 15.30 hod.

Provoz Dětského klubu jim umožňuje, aby jejich děti byly zajištěny a byly pod dohledem pečující osoby. To je hlavně pro matky důležitý faktor při rozhodování o možnosti hledání zaměstnání mimo své bydliště a výši pracovního úvazku, a tím dosáhnout rovných pracovních příležitostí mužů a žen. Z těchto důvodů se ZŠ Manětín rozhodla společně se zřizovatelem Městem Manětín zrekonstruovat objekt patřící obci a vybudovat příjemné prostředí pro děti mladšího školního věku, tj. žáků 1. stupně ZŠ, kteří zde mohou trávit volný čas do doby příchodu jejich rodičů za zaměstnání.

V prostorách objektu byly vybudovány a vybaveny dvě přízemní bezbariérové místnosti o rozloze 75 m2 spojené chodbou se sociálním zařízením s kapacitou 20 dětí.

Vybavení bylo pořízeno s ohledem na děti mladšího školního věku, aby mohly aktivně trávit čas jak pro skupinové hry, tak i pro odpočinek. Součástí vybavení jsou deskové a společenské hry, sportovní vybavení, počítač, výtvarné potřeby, knihy, omyvatelná stěna na malování.

V době odpočinku jsou využívány molitanové kostky, sedací pytle, koberec. Objekt umožňuje využití zahrady, která je součástí areálu se spoustou venkovních atrakcí a zakryté pergoly, kde mohou děti pod vedením pečující osoby trávit čas v době pěkného počasí.

Tento objekt Dětského klubu, kterému děti daly název „Klubík“, slouží i pro příměstský tábor v měsíci červenci.

Provoz klubu je od 12.30 hod. do 17.00 hod., přičemž pečující osoba je připravena si děti vyzvednout ihned po vyučování a obědě ve 12.00 a odvádí je do 400 m vzdáleného klubu.

Plakát A3