Charakteristika školy

Základní škola Manětín, příspěvková organizace je od 1.1.2009 samostatným subjektem. Tvoří ji úplná základní škola, školní družina a školní jídelna. Ve školním roce 2017/18 navštěvuje základní školu kolem 170 žáků. Ve školní družině je ve dvou odděleních 60 žáků a školní jídelna vyvařuje přibližně pro 200 strávníků. V ZŠ je zaměstnáno celkem 24 pracovníků z toho 17 pedagogických (buď na celý nebo částečný úvazek) a 7 správních.

Výuka probíhá v 1. až 9. ročníku podle vlastního ŠVP-ZV „Od hraní k vědění“ nebo podle ŠVP-ZV LMP "Učíme se spolu", ve školní družině podle ŠVP pro zájmové vzdělání ve ŠD při ZŠ.

Silné stránky základní školy

• úplná ZŠ s 1. i 2.stupněm
  • dojíždějící žáci z mimospádových obcí (přibližně 1/3 žáků)
  • možnost vzdělávání žáků s VPU